Api Nedir ve Ne İşe Yarar?

API; son kullanıcıların kendi bünyelerinde bulunan sistemlere/yazılımlara farklı merkezlerdeki yapıları entegre etme işlemidir. Api, Application Programming Interface kelimelerinin baş harflerinin kısaltılması ile oluşmuştur. Api entegrasyonu ile kullanıcı, uzaktaki sistemlere her bir veri çekme ve veri gönderme işlemi için bağlantı kurmaya gerek kalmadan kendi yazılımı üzerinden kontrolü sağlar. Bu bazen mağazalar arası ağ kurmada, bazen ortak platformlarda veri paylaşımı, bazen de toplu sms gibi sık ziyaret edilen sistemler için uygun bir yöntemdir. Burada amaç; sık kullanılan bir hizmete en az emekle ulaşmaktır!

SMS Api Nedir ve Ne Amaçla Kullanılır?

SMS API, hemen her sektörde kullanılan başlıklı SMS'in sistemlere entegre edilmesidir. Web site üyelik ve şifre bilgilendirme, sipariş bilgilendirme, büyük firma sitelerinin güvenlik kontrolü, kargoların bildirim, e-ticaret sitelerinin ürün hareketi, dinamik cihazların uzak kontrolü ve izlenmesi, eğitim kurumlarının turnike sistemi gibi pek çok sektörde SMS API kullanımına ihtiyaç vardır. Bu gibi yapılarda sistem bir defa kurulur ve sonrasında işlemler dışardan kontrol edilir.

SMS Api Fiyatı Nedir? SMS Fiyat Tarifesi Nedir?

Sms Api hizmeti ücretsizdir, farklı bir fiyatlandırmaya tabi değildir. Api üzerinden sms göndermek için ayrıca ücret ödenmez. Göndermiş olduğunuz mesajlar satın almış olduğunuz sms kredinizden düşer.

FİNK SMS aboneliği ve SMS Api hizmetimizi denemeniz ücretsizdir. Üyelik sonrası hediye sms bakiyenizle Api servisimizi ücretsiz deneyebilirsiniz. Oluşturacağınız üyelik herhangi bir taahhüt içermez. Satın almak veya herhangi bir ödeme yapma mecburiyeti yoktur. Risk yok! Üyeliğinizi iptal etmek istediğinizde info@finkhaberlesme.com.tr adresine göndereceğiniz mailile bize ulaşmanız yeterlidir. Ne zaman ödeme yapmam gerekir? Sms Api hizmetimizi kullanmaya karar verdikten sonra sms bakiyesi yüklemek için Toplu SMS Paketi satın almanız gerekir. Üstelik, satın alacağınız sms paketinin son kullanım tarhi bulunmaz, paketiniz bitene kadar kullanabilirsiniz. Bittikten sonra da tekrar satın almak zorunda değilsiniz.

Toplu SMS Api Yöntemleri Nelerdir ?

ASP, PHP, C#, JAVA, DELPHI, Visual Basic gibi her tür yazılım ile uyumlu; XML POST, WEB SERVICE, GET & PUSH kullanım yöntemlerini detekleyen ve sisteminize kolaylıkla entegre edilebilen Toplu SMS Api Sistemi ile tüm mesaj gonderim işlemleri otomatik olarak yapılır. Hatta FİNK SMS'e özel anlık çalışan "OTOMATİK RAPOR" (Push Method) ile ayrı bir yazılıma daha gerek kalmadan bilgiler de kullanıcıya iletilir.

Toplu SMS API Entegrasyonunu Kimler Kullanır?

  • SMS Doğrulama - Güvenli giriş için SMS şifresi gerektiren platformlar
  • Bankalar
  • Yüksek Güvenlikli Web Siteleri
  • E-Ticaret Siteleri
  • Kargolar
  • Okullar, Eğitim Kurumları
  • Online Platformlar
  • Dinamik Cihaz Kulla nan Firmalar (Örn: Soğutucu derecesindeki değişiklikleri otomatik bildirme)
  • Üyelik Sistemiyle ç alışan Tüm Web Siteleri
  • Ticari Otomasyonlar ve daha bir çok sektörde kullanılır.

Toplu SMS API Çeşitleri Nelerdir ?

Teknik olarak ise WEB SERVICE, XML POST, HTTP GET ve PUSH METHOD olmak üzere 4 farklı yapıda kullanılabilir. FİNK SMS API Gelişmiş Seçenekleri

FİNK SMS API Gelişmiş Seçenekleri

%99.99 uptime ve stabil çalışan; sektörün içerik ve kullanım olarak en gelişmiş seçeneklerini sunmaktan gurur duyuyoruz. Bizler, ihtiyaçlarınız doğrultusunda API hizmetimizi sürekli geliştirip; sizleri bir adım daha öne getirmenin gayreti içindeyiz. Siztemlerinizde kullanabaleceğiniz SMS Api hazır kod örnekleri ile gönderim ve raporlama sms entegrasyonunuzu kolayca yapabilir, scriptlerimizi kolayca kendi sistemlerinize ekleyebilirsiniz.